Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave

Listopad 31, 2014, 01:34:31
Škoda ForumŠkoda AutomobiliRoomster (Moderator: Mramor)Problem sa parking senzorima
 Str: [1] 2 3 4   Dolje
Ispis
Autor Tema: Problem sa parking senzorima  (Posjeta: 7946 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Mramor
Moderator

RIspekt 2

Octavia<+>Yeti

« na: Listopad 05, 2008, 10:18:46 »

Molim za pomoć!

Stanje i simptomi:

Na Rumiću imam serijske parking senzore. Daju zvučni signal i integrirani su sa displayom (serijskog) radija. Kada se ubacuje u rikverc pale se parking senzori, čuje se jedan kratki "bip" zvučni signal i na displayu radija shematski se prikaže situacija. Ovisno o udaljenosti od prepreke iza čuje se brže ili sporije "bipkanje" parking senzora. Standard stuff.

U zadnjih mjesec dana primjetio sam čudnu stvar.

Imao sam alarm za preniski tlak u gumama. Znao sam za taj alarm. Palim auto. Lampice se pale, računalo radi checking svih sustava, a ja odmah (isti čas!) prebacujem u rikverc. Najedamput se čuje dugačak i jak "biiip", nema shematskog prikaza senzora na radiju, nema bipkanja parking senzora, i pali se upozorenje senzora tlaka u gumama. Odmah mi jasno: ne rade mi parking senzori!

Idem dalje, ugasim auto. Pokušam malo kasnije ponovo. Upalim auto. Sada pričekam nekoliko sekundi i tek onda ubacim u rikverc. Parking senzori rade ispravno.

Napumpao sam gume i nije više bilo problema.

Danas mi se upali alarm za razinu goriva (na MAXI-dotu prikaže se žuta benzinska pumpa sa upozorenjem) i čuje se jaki "bip" signal.

Ja palim auto, odmah (isti čas, trenutačno) prebacujem u rikverc i opet - čuje se prodoran "bip" i parking senzori opet ne rade!

Gasim auto, palim ga, pričekam nekoliko sekundi, ubacim u rikverc, i parking senzori rade ko beba.

Zaključak:

Dakle meni se čini da parking senzori ne rade ako se istodobno pali neko upozorenje ili alarm! Bilo kakvo, za gume, razinu benzina, itd.

Pitanje:

Jel to greška u softveru ili mehanička greška u senzorima?

Ovaj mjesec moram na redoviti servis, da li da to spomenem na servisu i kako da im formuliram pitanje? Da im kažem da se senzori kvare, ili da im sve detaljno opišem? Da mi leme kontakte na senzorima, ili samo mijenjaju softver (ako uopće postoji nova verzija)?

Problem je da ne znam za sigurno jel ti senzori rade ispravno, ili ne. A izići će mi garancija. Možda je ovo samo konicidencija sa alarmima, a možda su alarmi zaista povezani sa neispravnošću parking senzora.
« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2008, 10:21:59 od Mramor » Evidentirano
Mrki77
Forumaš

RIspekt 0

« Odgovor #1 na: Listopad 05, 2008, 11:42:51 »

Hm ovo mi smrdi na onu da imaju share-an zvucnik, znaci svi alarmi i parking senzori, pa ako alarm posalje signal/impuls valjda se senzori iskljuce automatski da bi ga cuo ili eventualno ne mogu doci do zvucnika pa se iskljuce, ili cak oni mozda rade ali signal ne dolazi do zvucnika jer je vec bio ili je u upotrebi od drugog alarma, neznam tehnicki objasnit ali mislim da si shvatio poantu. Inace na O2 sa plocom bez MAXI-dota, kada zvoni signal za pojas ne cuju se zmigavci, zato jer imaju (valjda) share-ani zvucnik (mada su to dva sasvim drukcija zvuka ali...)....pa eto cini mi se da i ti imas slicni "feature" na Rumicu.. 
« Zadnja izmjena: Listopad 05, 2008, 11:46:14 od Mrki77 » Evidentirano
MTX

RIspekt 0

Škoda 1000 MB + Škoda Fabia Combi 2.0

« Odgovor #2 na: Listopad 06, 2008, 07:33:57 »

Potvrdujem gornji odgovor, auto pridaje vise paznje glavnim upozorenjima nego parking senzorima.
Evidentirano

Mramor
Moderator

RIspekt 2

Octavia<+>Yeti

« Odgovor #3 na: Listopad 06, 2008, 07:39:47 »

Hvala dečki

Dakle: "It's not broken, it's a feature!" 

Bolje da se nešto nije pokvarilo, ali da li se išta tu može napraviti? Baš mi se ne čini..
Evidentirano
MTX

RIspekt 0

Škoda 1000 MB + Škoda Fabia Combi 2.0

« Odgovor #4 na: Listopad 06, 2008, 07:45:39 »

Mislim da ne 
Evidentirano

dentist
Forumaš

RIspekt 1

« Odgovor #5 na: Listopad 06, 2008, 09:05:22 »

Ne kvar! Fičr, Mramore, fičr!

jesi li skužio da se bipkanje stiša ako dulje vremena ne mičeš auto od prepreke (da ne bi živciralo vozača)?
Evidentirano

Dentists do it twice a day!
Mramor
Moderator

RIspekt 2

Octavia<+>Yeti

« Odgovor #6 na: Listopad 15, 2008, 08:15:00 »

Nažalost nije fičr...

Evo danas 4 puta mi nisu radili parking senzori, a nije bilo nikakvog drugog alarma. Ploča sa instrumentima je "čista", ubacujem u rikverc, čuje se duže i glasnije "BIP" i nema parking senora. Ugasim auto, pričekam, upalim, isto. I tako 4 puta u razmaku od cca. 1 h vremena.

A sad navečer, auto je stajao ispred zgrade neko vrijeme, parking senzori opet rade!

Netko na forumu je rekao da je imao slične simptome - parking senzori malo rade pa malo ne. Zalemili su žice i senzore i onda više nije bilo problema. Tako nešto. Ako se ne varam u Krapini su mu to radili, u ovlaštenom, i bila je riječ o O2 RS.
Evidentirano
gogo_2008
Forumaš

RIspekt 0

« Odgovor #7 na: Listopad 15, 2008, 08:56:01 »

Vjerojatno ovaj duuugi bip ima neko značenje.... Trebaš kristalnu kuglu za sve fič're
Evidentirano

Mramor
Moderator

RIspekt 2

Octavia<+>Yeti

« Odgovor #8 na: Listopad 15, 2008, 08:59:33 »

Da, značenje je "NE RADI"

Nema zvučnog ni slikovnog indikatora, prema tome, parking senzori ne šljakaju.

Zapravo najdraže u takvoj situaciji bi mi bilo da ni malo ne rade jer ovako možda neće povjerovati u servisu. Vrlo vjerojatno. I zabole ih.. meni prođe garancija i ćao. Plati miško, natjeravaj se po servisima ili vozi sa nefukcionalnim senzorima.
Evidentirano
fabia4
Forumaš

RIspekt 0

Fabia II ~ MY09 ~ 1.6 16V ~ Ambient ~ Bril. Silver

« Odgovor #9 na: Listopad 15, 2008, 09:21:52 »

Da nije kojim slucajem iskljucen podsetnik za vezivanje ??
Ako ge Scout ima, a iskljucen je, a vozac upali auto a nije vezan ( mozda vazi i za suvozaca ) pocece da pravi BIP BIP, sto bi ucutkalo parking senzore
VLM da je to
Evidentirano

I'm the embodiment of all your fears ...
grga22
Škoda klub / član

RIspekt 4

« Odgovor #10 na: Listopad 15, 2008, 09:23:35 »

Da, bilo je govora. Koliko se sjećam problem je u konektoru koji spaja senzore i zvučnik koji je u B stupu. Nekakav ko' činč koji je gubio kontakt. Taj konektor je blizu zvučnika, pa su u servisu to zalemili.
Evidentirano
Mramor
Moderator

RIspekt 2

Octavia<+>Yeti

« Odgovor #11 na: Listopad 15, 2008, 09:50:26 »

Da, morati ću im reći da to provjere... Bilo bi mi lakše kada bi skužio što uzrokuje otkaz senzora. Nisam skužio nikakav uzrok ili pattern.
Evidentirano
arcom
Vidim teee...
Predsjednik kluba

RIspekt 6

Waldorf

« Odgovor #12 na: Listopad 16, 2008, 12:32:31 »

Ako malo rade, a malo ne, nema sta drugo bit nego los spoj, bilo na konektoru ili plocici sa elementima.
Evidentirano

Tako Divlje Ide...
I tako dobro lomi bubrežne kamence!
fabia4
Forumaš

RIspekt 0

Fabia II ~ MY09 ~ 1.6 16V ~ Ambient ~ Bril. Silver

« Odgovor #13 na: Listopad 16, 2008, 03:41:54 »

Sad sam bio na Briskodi, jednom coveku nisu radili senzori, tj iste su simptome imali kao i Mramorov Roomster, ugl bio mu je jedan drzac senzora pukao i senzor mu je upao u branik . . .
Mozda se to desilo i Mramoru
Evidentirano

I'm the embodiment of all your fears ...
tigar_87
Forumaš

RIspekt 0

felicia 1.3MPi felicia 1.6MPi

« Odgovor #14 na: Listopad 16, 2008, 03:54:35 »

mislim da bi se to skuzilo, da ti fali jedan senzor, pogotovo mramor
Evidentirano
 Str: [1] 2 3 4   Gore
Ispis
« natrag naprijed »
Skoči na: